Вие сте тук: Начало Форум Родопи Авто-туризъм в Рдопите,за и против...

Авто-туризъм в Рдопите,за и против...

Линк към стария архивен форум можете да намерите тук.

от Anonymous User последна промяна 01 Oct 2009 10:02 PM

Авто-туризъм в Рдопите,за и против...

Някой са много против авто-туризма и са прави донякаде ...Аз обичам планината-дивата,чиста,истинска-но в днешния забързан ден не винаги можеш да разчиташ само на краката си .С кола за кратко време можеш да обиколиш много места,бързо да избягаш и да се скриеш в прегръдката на планината.А вие какво мислите ?

от Иван Тягов последна промяна 27 Nov 2006 12:21 PM

132

Аз съм за защото просто не мога да отделя 2-3 дена за походи пеша. Е да си тоя вкъщи ли? :cool:



[signature]
I like to rock :-)
[/signature]

от Anonymous User последна промяна 27 Nov 2006 06:26 PM

133

Разбира се че не.Аз също обичам да се разхождам бръмчейки из планините.А ходил ли си на Дяволския мост до Ардино?Страхотно е....

[signature]

[/signature]

от Иван Тягов последна промяна 28 Nov 2006 11:03 AM

134

Не, но май ще ида. Имаш ли снимки?

[signature]
I like to rock :-)
[/signature]

от Anonymous User последна промяна 28 Nov 2006 08:03 PM

135

Да,имам много снимки,няколко съм пратила в галерията.Ако тръгнеш за дяволскиа мост,не пропускай да минеш през село Дядовци,ако си с кола ще минеш точно покрай него,спри и се качи да го разгледаш.Хората са го напуснали ,останал е само един овчар и много змии...чувствата които ще изпиташ в селото и на моста немогат да се опишат с думи .Ако искаш повече снимки кажи къде да ги пратя.

[signature]

[/signature]

от Иван Тягов последна промяна 29 Nov 2006 09:59 AM

136

Ще отида непременно на пролет за едно фото сафари. Желаещи ? :-)

[signature]
I like to rock :-)
[/signature]

от Пепа Ташева последна промяна 29 Nov 2006 10:46 AM

137

Желаещш ще се намерят:cool:А влизал ли си в харамийската пещера до Триград:huh:

от Иван Тягов последна промяна 29 Nov 2006 04:08 PM

138

Аз лично не съм, но веднъж гледах репортаж по една телевизия и беше доста интересно ..

[signature]
I like to rock :-)
[/signature]

от Пепа Ташева последна промяна 30 Nov 2006 10:42 AM

140

То и аз не съм,бях там септември,но ме досташа.От Триград отидохме и до Ягодина -много е красиво:rolleyes:

[signature]

[/signature]

от Пепа Ташева последна промяна 02 Dec 2006 11:15 AM

141

Каде ще ходите събота и неделя?Аз пак ще работя.

от Иван Тягов последна промяна 02 Dec 2006 06:32 PM

144

Аз също. Дано следващата не работя :-)

[signature]
I like to rock :-)
[/signature]

от Пепа Ташева последна промяна 04 Dec 2006 10:21 PM

145

Кое е мястото, на което би се върнал отново с удоволствие

[signature]

[/signature]

от Иван Тягов последна промяна 05 Dec 2006 09:41 AM

146

[blockquote]From pepa_1971:
Кое е мястото, на което би се върнал отново с удоволствие

[/blockquote]

Местата са много, но може би първия ми път в "висока" планина на х.Рай най-много ми хареса :grin:

от Пепа Ташева последна промяна 05 Dec 2006 04:47 PM

147

Колко пъти си се качвал на х.Рай?:shocked:

[signature]

[/signature]

от Иван Тягов последна промяна 06 Dec 2006 10:04 AM

148

Не съм ги броил, доста са- все пак хижата е толкова достъпна :wink:

[signature]
I like to rock :-)
[/signature]

от Zdravko последна промяна 06 Dec 2006 09:39 PM

149

[blockquote]From ivan:

...но може би първия ми път в "висока" планина на х.Рай най-много ми хареса :grin:[/blockquote]

:grin::wink::cool:

от Пепа Ташева последна промяна 06 Dec 2006 11:59 PM

150

Шегаджий:huh::laugh::shocked::shocked:

от Иван Тягов последна промяна 07 Dec 2006 10:01 AM

151

Много смях има с нас - тоест около нас
:grin:

Ама как се заформи тази тема ?! :wink:

Здравий - много студено това на в.Ботев -2 градуса.
Ще не измразнат гигабайтите ако не вземеш нещо ракийка тва ти оновати :wink:

Една жена*2 няма ли да се прежали да ни спаси от тоя студ?
Само питат от топлото долу как сме катерили с чукчета върховете (тя си знае хайвана за какво говоря).
Лек и усмихнат ден :cheesy:

[signature]
I like to rock :-)
[/signature]

от Пепа Ташева последна промяна 07 Dec 2006 02:28 PM

152

Сигурно е така,явно сте доста сериозни планинари ,щом като за вас Х.РАЙ е лесно достъпна и сте ходили много пъти.Ние -разнородна група атрофирали "граждани"-отидохме веднъж и се размазахме,а когато лятото им казах ,че може пак да отидем там ,ме обавиха за луда:laugh:

[signature]

[/signature]

от Пепа Ташева последна промяна 07 Dec 2006 02:37 PM

153

Аз да попитам-щом като х.рай е лесно достъпна,според вашите критерии,коя друга хижа е трудно достъпна:undecided::embarassed:

[signature]

[/signature]

от Иван Тягов последна промяна 07 Dec 2006 03:50 PM

154

[blockquote]From pepa_1971:
Сигурно е така,явно сте доста сериозни планинари
[/blockquote]

Де да имахме времето да станем ...

[blockquote]From pepa_1971:
Аз да попитам-щом като х.рай е лесно достъпна,според вашите критерии,коя друга хижа е трудно достъпна:undecided::embarassed:
[/blockquote]

Мисля че са доста ,но по-важното е желанието, а не конкретното място и трудностите до него.

"Не е важна целта, а пъте до нея.." :wink:

от Пепа Ташева последна промяна 07 Dec 2006 07:13 PM

155

:tongue:По планинските пътеки не винаги е лесно,но винаги е весело.Трудно ми е с организацията ,но после не съжеляват,въобще хубаво е да се поразходиш,да мрънкаш и да се оплакваш и в същото време да ти е приятно и забавно:laugh::laugh:

[signature]

[/signature]

от Пепа Ташева последна промяна 08 Dec 2006 10:59 AM

156

Какво значение има времето и колко пъти си имал възможност да направиш това което ти харесва и те прави щастлив,може да е веднъж но качествено и запомнящо.Ние се качихме самоведнъж на х.Рай,но никой няма да го забрави никога,седващите ни пътешествия също.Всяко едно влизане в планината,с кола,с лифт или пеша ,дори два-три пъти годишно,носи своята емоция и те прави поне малко по-добър човек,тъка мислЯ аз.Има ли критарий кои е по-по-най-планинар?Като чета споровете за х.Рилски езера,започвам да се отчайвам.Дали е възможно когато трънем на някъде,независимо накъде,да окачим злобата и лошите си навици на първото дърво ,а на връщане ,ако все още си ги искаме да си ги вземем?:grin:ПРИЯТЕН ДЕН :rolleyes::rolleyes:

[signature]

[/signature]

от Anonymous User последна промяна 23 Dec 2006 05:02 PM

173

може ежедневието да е забързано,но честно казано не бих тръгнал с кола в планината,освен да стигна с нея до някой изходен пункт от който да тръгна пеша.Може да е по лесно с кола,но се губи усещането.Поне според мен е така.

от Anonymous User последна промяна 23 Dec 2006 05:03 PM

175

може ежедневието да е забързано,но честно казано не бих тръгнал с кола в планината,освен да стигна с нея до някой изходен пункт от който да тръгна пеша.Може да е по лесно с кола,но се губи усещането.Поне според мен е така.

от Пепа Ташева последна промяна 23 Dec 2006 11:07 PM

176

Да губи се ,но и това е вариант когато не разполагаш с много свободно време,мисля четрябва да се използва всяка възможност:wink::kiss:

[signature]

[/signature]

от Anonymous User последна промяна 02 Feb 2007 12:39 PM

230

Твардо сам против авто-туризам в ПЛАНИНАТА,нека не превращаме планината в място достапно за всеки марзелив, невазпитан човечец,сами ще страдаме после от това.Да аз сащо нямам много време но предпочитам когато намеря такова и избягам от кочината в града да не намеря сащата в планината !

от Пепа Ташева последна промяна 11 Mar 2007 11:37 AM

268

Neka ne slagame vsi4ki pod edin znamenatel .Planinata DA e dostapna za vsi4ki XORA-izvinete me za maimunizata :undecided::rolleyes::rolleyes:

[signature]

[/signature]

от hristova_81 последна промяна 27 Sep 2009 04:01 PM

2378

Здравейте,

Аз съм нова тук, но позволете ми да се включа в дискусията. Да ви кажа честно аз съм за, тъй като за няколко дни може да отидеш на различни места и да посетиш различни забележителности. Сега в началото на септември бях на походи из източни и средни Родопи, да ви кажа останах пленена от местата и панорамните гледки, които видях. И това разбира се с кола, а на горе към върховете пеша. И не говря за масовките като Перперикон или Татул, а чудни и дивни места, които са показани на картата на BG. Мога да дам примери, като крепостта Устра, изворът на река Арда или пък защо не и връх Светилището. Ако имате въпроси с радост бих отговорила.:smiley:

[signature]

[/signature]

от Anonymous User последна промяна 29 Sep 2009 03:22 PM

2380

От къде се качвате за крепостта Устра :huh:

от Anonymous User последна промяна 29 Sep 2009 03:47 PM

2381

Има път (който на картата не е отбелзян)от Джебел към Златоград, от този път има отбивка за село Устрен (на около 10 - 14 км. от разклона). Минават се две или три села и малко след влизане в Устрен има табела за крепостта. :smiley: Първо по черен път се стига до хижа Устра, а от там има пътека към крепостта, 300 м. с голяма нивелация по сипеи, но гледката определено си заслужава. :smiley:

от Anonymous User последна промяна 01 Oct 2009 02:33 PM

2387

Благодаря :cheesy::cheesy:

от Anonymous User последна промяна 01 Oct 2009 09:52 PM

2388

Радвам се, че успях да помогна :smiley:


[signature]

[/signature]

от hristova_81 последна промяна 01 Oct 2009 10:02 PM

2389

И съшо така искам да кажа, че с кола стигнан само до селото, от там пеша....
Пътя не беше никак лесен, но усещането когато се качиш на върха е страхотно:cheesy:

[signature]

[/signature]