Вие сте тук: Начало Форум Пирин От х. Вихрен до Тевното-от къде се минава?

От х. Вихрен до Тевното-от къде се минава?

Линк към стария архивен форум можете да намерите тук.

от Anonymous User последна промяна 24 Jul 2009 03:06 PM

От х. Вихрен до Тевното-от къде се минава?

Преди 10 години минавах маршрута-х. Вихрен-Тевното-Беговица през октомври, за първи път за един ден (около 14 часов беше за нас прехода, пристигнахме на Даков мост на залез слънце и до Беговица ми е познато-та на лампичка и лунна светлина се озовахме в хижата). Минахме целия преход в абсолютно пълна мъгла по билото=ориентирахме се само по едва-едва виждащата се маркировка. Нищо не видях-не знам от къде сме минали и къде сме вървели-само си представях по заглавията :)-защото сме минавали по други места и имам визуална памет. Преди 2 години минах пак по същия маршрут-но ми се видя различно !!!ИМА ЛИ ДВА ПЪТЯ ОТ ВИХРЕН ДО ТЕВНОТО??? Пътя по който минахме първия път беше по ридове, на единия имаше едно доста изронено и опасно място, а втория път пък вървяхме покрай езеро-за да се качим на билото-и пътя беше по "морени" тип камъни (не мога да се сетя името на езерото, но сигурно го знаете). От къде сме минали първия път, откъде втория път? Възможно ли е да сме минали по различни маршрути? Ако да-кой е първия и кой вотира, или се заблуждавам, че са различни. Макар, че втория път ми се видя по-полегато всичко-само изнангорно при морените, но не си спомнях такова нещо от първия път. За мен е много важно-да зная от къде сме минали-защото ми се иска и тази година да направим Вихрен - Тевното (само до там) по билото-та да знам от къде да минем... Много благодаря. Пишете ми на скайпа:lebivino

Най-новото
xижа Момина поляна
Facebook Like Box