Вие сте тук: Начало Форум Рила За катуна над старата хижа.

За катуна над старата хижа.

Линк към стария архивен форум можете да намерите тук.

от Иван Гърбев последна промяна 25 Aug 2007 02:02 PM

За катуна над старата хижа.

Може ли някой да отговори, кой разрешава и защо никой не се противопоставя на това, което години наред вече се случва на "мегдана" на Рила? Изключвайки грозната глетка на полусъборени, затиснати с камъни и покрити с найлон палатки, което само по себе си никак не е малко, възможно ли е някой да предполага, че масираното човешко присъствие няма да е пагубно за това удивително кътче от българската природа? Има и друго! Ако "обикновен" човек се опита да опъне палатка дори инцидентно край езерата само за една вечер, много скоро ще дотичат горските, за да го изгонят. Ако същия се опита да се присламчи към катунарите, белите братя също бързо ще се погрижат да го изритат! :angry: Аз самият съм палаткаджия и знам, че колкото и старателно да се отнася човек, преспиването на палатка оставя следи. Когато палатката е една и става въпрос само за една нощ следите са почти незабележими. Съгласен съм, че палаткуването в "национален парк" трябва да бъде забранено, защото "съзнателното" отношение не е за съжаление така често срещано след българите. Не бих осъждал тези, които въпреки забраната се качват горе и прикривайки се успяват да преспят - забраната малко или много отсява планинарите... Всъщност това е друга тема. И така - забраната съществува и заедно с това на най-очебийното мясно, катуна също. Как става тези неща?

от Anonymous User последна промяна 22 Aug 2007 04:09 PM

663

:angry:не може

от Anonymous User последна промяна 23 Aug 2007 12:10 PM

668

[code]jackal_89[/code]
Здрасти аз също спя винаги на палатка, защото обичам да спя на открито, но не паля огън и се храня в палатката, така че единствените следи, които оставям са само леко изпотъпкана трева и дупките от колчетата. Тези следи могат да сеоставят дори и от група почиващи туристчета.
Дори много рядко спя на палатката (само, когато завали) иначе съм само на човал.
А тези лицемери, които уж възпяват природата само я мачкат с множеството си над Х.Седемте езера.

[signature]

[/signature]

от Anonymous User последна промяна 25 Aug 2007 02:02 PM

682

ЧУВАЛ- не ЧОВАЛ :laugh:

Най-новото
Навигация
Facebook Like Box