Вие сте тук: Начало Форум Рила лифт до седемте рилски езера

лифт до седемте рилски езера

Линк към стария архивен форум можете да намерите тук.

от zemo последна промяна 12 Sep 2011 01:01 PM

лифт до седемте рилски езера

здравейте.някой да знае цената на билет за лифта до седемте рилски езера

от bordaf последна промяна 13 Aug 2009 02:14 AM

2201

Еднопосочен 10лв., а с връщане - 15лв.

от Anonymous User последна промяна 14 Aug 2009 01:45 PM

2206

за възрастни със сигурност е 13лв за деца мисля 9лв

от Anonymous User последна промяна 16 Aug 2009 01:10 PM

2208

Ххаха, тоя пък "със сигурност".... такава цена няма.
Както каза горе колегата:
Възрастни - еднопосочен 10, двупосочен 15.
Деца до 12 г и пенсипнери - еднопосочен 8, двупосочен 12.
Други намаления - група над 15 човека - 10%, група над 25 човека - 20%.
Работното време на лифта е от 8.30 до 20.00 ч всеки ден, с изключение на понеделник - тогава сутрин е в профилактика и работи от 12.30 до 20.00 ч., а последният понеделник на месеца цял ден не работи.

от freefolky последна промяна 16 Aug 2009 01:41 PM

2209

Уважаеми колеги,
Лифта за който говорите не е законен,построен е върху свлачище,проекта е финансиран от офшорната компания"Рила спорт"-с твърде неясен произход на капитала!Ако сте истински планинари-НЕ ПОЛЗВАЙТЕ ТЕЗИ СЪОРАЖЕНИЯ,ХОДЕТЕ ПЕША,БЪДЕТЕ ЗДРАВИ!!!

[signature]

[/signature]

от Anonymous User последна промяна 17 Aug 2009 01:57 AM

2210

Стига с тия безпочвени клевети и неверни твърдения. След стотици проверки и документи нито институциите, нито съда е постановил каквото и да е нарушение. Лифта е напълно законен и с всички необходими документи. Свлачището пък е извън обсега му и именно въпросната Геозащита Перник, на която се позовават псевдоеколозите, беше член в комисията по акт 16, която разписа, че лифта е безопасен и може да се ползва. "Рила Спорт" не е офшорна, регистрирана си е в България и от години вече развива дейността си в района, като е постоянно обект на данъчни и финансови проверки, така че няма как нещо нередно с капитала й да остане скрито. Освен това като цяло офшорните компании не са нито нещо незаконно, нито нещо мръсно и обидно. Освен за "псевдоеколозите", за които като цяло явно думата "капитал" е обидна, както и "капитализъм"...

от zemo последна промяна 17 Aug 2009 05:06 PM

2218

[blockquote]From freefolky:
Уважаеми колеги,
Лифта за който говорите не е законен,построен е върху свлачище,проекта е финансиран от офшорната компания"Рила спорт"-с твърде неясен произход на капитала!Ако сте истински планинари-НЕ ПОЛЗВАЙТЕ ТЕЗИ СЪОРАЖЕНИЯ,ХОДЕТЕ ПЕША,БЪДЕТЕ ЗДРАВИ!!!

[/blockquote]
ако исках да ходя пеша нямаше да питам колко струва лифта.на всички останали бладодаря за информацията.

[signature]

[/signature]

от Anonymous User последна промяна 17 Aug 2009 05:54 PM

2219

аз бих искал да попитам...
възможно ли е да се спи на Пионерска?, а с лифта само да се ходи, до х.Рилскит езера и да се обиколят и в края на деня да слезем на Пионерска пак...

всъщност колко време отнема обикалянето само на седемте езера?

от Anonymous User последна промяна 17 Aug 2009 07:15 PM

2220

По принцип може да се спи на х.Пионерска стига да има места и да се направи тази обиколка която искате.А за колко време то зависи и от вас може би 3часа незнам точно от Скакавица съм качвала езерата пеша но с лифта не.Но според мен е напълно възможно.

от Anonymous User последна промяна 18 Aug 2009 05:03 PM

2227

Езерата могат да се обиколят за един ден с изходен и краен пункт х.Пионерска,независимо дали придвижването по част от маршрута е с лифта или пеша.Тези дни се очаква лифтът да бъде много натоварен във връзка с празниците на Дъновистите.

от Anonymous User последна промяна 16 Sep 2009 03:17 AM

2351

Някой може ли да ми каже колко време горе-долу е преходът от Паничище през езерата до хижа Вазов и как са пътеките? Ще съм благодарна да е някой, който е минавал маршрута. :))
Поля

от Anonymous User последна промяна 16 Sep 2009 04:36 PM

2352

С ползване на лифта или без него,поясни Поля.
Мнението ми относно лифта:планинарите отдавна са отписали това място,много мръсно,станало е като магистрала и никой не пази.Опорочили са планината с построяването му.Сега там може да срещнете хора,които изглеждат като не на място,мислят си,че се намират в градинката пред блока и могат да изхвърлят фасове и други боклуци.Това лято минах оттам,гледаха ме като изкопаемо и се чудеха какво ли удоволствие изпитва ТАЗИ от носенето на голяма раница и "изтезнието" да ходи пеша.За съжаление тези хора никога няма да видят гледките които съм видяла аз,никога няма да изпитат възхищението от красивата природата и никога няма да проумеят защо съм там с тази тежка раница.

от Anonymous User последна промяна 16 Sep 2009 05:05 PM

2353

без лифт,затова написах "преход" ;)

от Anonymous User последна промяна 17 Sep 2009 01:36 AM

2356

[blockquote]From Anonymous User:
без лифт,затова написах "преход" ;)[/blockquote]2,30-3,00h

от Васил Димитров последна промяна 17 Sep 2009 03:53 AM

2358

От Паничище до х.Пионерска са 1 ч.(това не съм го ходил но виждам че са 4 км. по асфалт)
от х.Понерска до х.Вазов са ти 4-5 часа с нормален ход.

от Anonymous User последна промяна 17 Sep 2009 02:03 PM

2359

Мерси,[b]titi[/b]
:grin:

от Anonymous User последна промяна 03 May 2010 12:02 AM

2709

Работи ли лифт Рилски езера

от Anonymous User последна промяна 03 May 2010 01:09 PM

2710

Лифтът ще работи тези дни 05.05 - сряда, кратко завъртане сутринта в 9.00, после седмична профилактика, и след обяд 12-12.30 цял следобед до 16.30.
Следващите (почивните) дни от 6 до 9 май (четвъртък-Гергьовден до неделя), ще работи от 9.00 до 16.30.
Иначе по принцип делничните дни не работи, до началото на летния активен сезон през юни.

от Anonymous User последна промяна 13 Jun 2010 03:55 PM

2800

рила спорт е най скапаната фирма,която познавам,съсипват всичко до което се докоснат,:huh::huh::wink::angry:

[signature]

[/signature]

от Anonymous User последна промяна 10 Jul 2010 12:02 PM

2844

Хора разни ,защо плюете по лифта,аз съм ходил над 15 пъти пеш от Паничище до езерата ,но за жалост качих някое и друго килце и вече не мога да смогна с тоя преход.Като разбрах за лифта бях на седмото небе че ще мога пак да отида на любимото си място.Има още много хора като мен които не могат да издържат на този преход,значи ли това че трябва да гледат езерата само на снимки в нета.Спрете да злословите и да си чешете езиците.Егоизмът е грях.:sad:

[signature]

[/signature]

от Anonymous User последна промяна 04 Aug 2010 02:26 PM

2899

Здравейте. Дали някой има представа за работното време на лифта? И дали се качваш от Паничище или от х. Пионерска? Благодаря ви.

от Anonymous User последна промяна 04 Aug 2010 07:18 PM

2900

Сутрин около 9 часа отваря, вечер до 20 ч. Това е за летния сезон. От х. Пионерска се качваш, има палтен паркинг до лифта. Друг вариант - ако ви се върви пеш може и от Паничище, като се продължи към Пионерска по асфалтовия път, но трябва да внимавате заради движението на колите нагоре. Успех! :smiley:

от Anonymous User последна промяна 08 Aug 2010 05:23 PM

2903

Привет!Преди два дни бях в Рила и мога да дам информация за лифта-билета е на стойност 10 лв. еднопосочен и 15 лв. двупосочен. Не ви препоръчвам да го ползвате, защото ако искате да усетите красотата на Рила, то обезателно пробвайте да походите. Напримерот х.Скакавица до горе е на разстояние 2-3 часа с бавно темпо, минава се през чудна гора. А от х.Ловна до станцията на лифта на езерата е пак 2-3 часа.Преходът е много лек и приятен. Истинските планианри пропускат мястото, защото прилича на магистрала, твърде много хора, прекалено е шумно, избегнете лифта, ако желалаете да се насладите на планината, защото другото е измислица.

[signature]

[/signature]

от Anonymous User последна промяна 11 Aug 2010 06:02 PM

2916

Една отвратителна държава с един болен народ, планината не е място за хора, който не могат да вървят. Ходете на море там е за мързеливци, които само гледат къде да се тропнат и да се нагрухтят. Но така е каквито са управляващите такива са и последствията от тях. Нормалните хора се изнасят от страната и тук ще си останат само ...... шаика готова на всичко за пари.

от Anonymous User последна промяна 11 Aug 2010 06:09 PM

2917

Тези езера не случайно са на високо, та да немогат нещастници и мизерници да ги посещават и замарсяват. Писнало ми е да срещам хора по планината на които мястото не е там, стойте си в комплексите и на село от където сте. Планината е за нормалните. Със своята намеса човек единственното което ще постигне е своята по скорошна гибел.

от Anonymous User последна промяна 11 Aug 2010 07:04 PM

2918

Здравейте на всички ентусиасти, които тези дни са решили да се разхождат на Рила. Исках да попитам дали да се качвам на лифт или пеша, да ми кажете колко време ще ми отнеме да стигна до горе и да обиколя езерата. Мисля за един ден да го направя и исках да разбера дали е възможно и колко време ще ми отнеме.ще тръгвам от софия с кола ако някои ми даде маршрут който мога и да се разходя и да видя красиви гледки на езерата ще съм му безкрайно благодарен. Благодаря предварително :)

от Anonymous User последна промяна 13 Aug 2010 01:08 AM

2923

Освен на Паничище или Сапарева баня,къде другаде може да се преспи,за да преприемем преход към "Седемте рилски езера"? Не сме много опитни туристи.
Благодаря!:smiley:

[signature]

[/signature]

от Anonymous User последна промяна 25 Aug 2010 04:54 PM

2935

а някой има ли представа с обществен транспорт за колко пари се захожда до лифта, аз така и не разбрах лифта от паничище ли започва или от пионерска, щото там не сме стъпвали от 4 години а преди го правехме в обратна посока и си тръгвахме винаги с маршрутки от пионерска.
Гледам София - Дупница е около 6 лв автобус, от Дупница до село Сапарево и/или до Паничище не виждам актуално разписание и цени на автобус или маршрутка, ако някой знае разписания цени или телефони на превозвачи с ниски цени да постне.
Единствената цел ако ползваме лифта би била да се спести време за да прецапаме по-голямо преходче само за 1 уикенд - от езерата през мальовица през мечит до говедарци и софия, както казах обикновенно сме ходили наопаки - мусала грънчар рибни мальовица скакавица съответно за 4 дни, а сега се предлагат само 2 дни :(

от Anonymous User последна промяна 28 Aug 2010 01:40 AM

2936

Благодариме на всички, че има този лифт! Това беше най-незабравимото ни пътешествие в сърцето на Рила! Само, който се е качил до Рилските езера и се е насладил на тази дивна красота ще разбере колко е хубаво да си се качил с лифта! Благодарности, че го има!:kiss:

от Anonymous User последна промяна 29 Aug 2010 12:02 AM

2937

Глупак

от Anonymous User последна промяна 29 Aug 2010 12:02 AM

2939

Глупак

от Anonymous User последна промяна 16 May 2011 06:32 PM

3140

За всички, които се радват на лифта:

Седемте Рилски езера попадат в Национален парк! Националният парк е място, в което НЯМАТ ПРАВО ДА СТРОЯТ ЛИФТОВЕ, въпреки, че след това ги узаконяват по някакви пътища! Това, че там е красиво, не значи, че трябва да бъде превърнато в магистрала! Ако искаш да видиш красотата на природата - размърдай си затлъстелия градски задник и ... Ходи! Ходи пеша, както са го правели хората преди теб! Много ви съжалявам, че това ви е било най-незабравимото пътешествие, защото когато АЗ се качвах към седемте езера, ми се плачеше - от такива качили се с лифта, които не оценяват природата... за които е достъпна и не я пазят.. заради изораната почва и избутаните дървета! Защо говорите за псевдоеколози, като всичките сте ПСЕВДОТУРИСТИ!

от Anonymous User последна промяна 18 Jul 2011 08:08 PM

3214

[blockquote]From Anonymous User:
Ххаха, тоя пък "със сигурност".... такава цена няма.
Както каза горе колегата:
Възрастни - еднопосочен 10, двупосочен 15.
Деца до 12 г и пенсипнери - еднопосочен 8, двупосочен 12.
Други намаления - група над 15 човека - 10%, група над 25 човека - 20%.
Работното време на лифта е от 8.30 до 20.00 ч всеки ден, с изключение на понеделник - тогава сутрин е в профилактика и работи от 12.30 до 20.00 ч., а последният понеделник на месеца цял ден не работи.[/blockquote]

Здравейте, цените и работното време все още ли са такива?
Предварително благодаря за отговора!

от Anonymous User последна промяна 19 Jul 2011 01:20 PM

3217

Saglasna sam-osraha rayona s tozi lift

от Anonymous User последна промяна 17 Aug 2011 09:46 PM

3266

Хубаво е да могат да видят Рилските езера повече хора, а някои имат проблеми.Лашите думи не правят чест на никого.

от Anonymous User последна промяна 23 Aug 2011 01:38 AM

3273

Работното време,цените и почивните дни още ли са валидни?

[signature]

[/signature]

от Anonymous User последна промяна 23 Aug 2011 01:38 AM

3274

Работното време,цените и почивните дни още ли са валидни?

[signature]

[/signature]

от Anonymous User последна промяна 30 Aug 2011 03:09 AM

3280

Много сте смешни "природозащитници" !Кой ви каза,че планината е ваша?Че хора със сърдечни или дихателни(и прочие) проблеми ,за които е непосилен целия маршрут нямат право да видят езерата,а именно лифта им го позволява,защото от него натам биха се справили?Защо точно те да "Ви" замърсяват планината,а тези пеша- не?Културата на човека не се измерва по това с какво се движи,а по начина на мислене.Преценете сами каква е вашата в този смисъл.Егоизма ми идва в повече...човешкото ми бяга,това е същинският проблем.

[signature]

[/signature]

от Anonymous User последна промяна 30 Aug 2011 11:57 PM

3283

Здравейте мили природозащитници , туристи и псевдо туристи ! Да , планината е свещенна за мен . Тя е акумолатор на земята . Много хора не го знаят и затова не умеят да се възползват истински от нея . Природата трябва да се пази и това е приоритет на всеки осъзнат Човек . С неосъзнатите просто няма смисъл да се спори . Има Хора и хорица . Въпросът е не кой да посещава планината , а кого тя истински ще допусне в себе си . Има и такива , чиято мечта е да се докоснат до тези дивни и могъщи красоти , но физически са възпрепятствувани . Те или са с физически недъг , или на повечко години . В този случай , приветствувам лифта . Искам да изпълня младежката мечта на майка си , която е вече на 78г. и да я заведа на Рила . Досега тя не е успяла да иде там , за сметка на мен (2 пъти , когато още нямаше лифт).Не знам колко би струвало наемането на планински коне . Кога работи лифтът и т.н. Предварително благодаря за ценните съвети,препоръки и сведения !:kiss:

от Anonymous User последна промяна 06 Sep 2011 01:35 AM

3289

Не знам дали винаги ще има Планинари, но съм сигурен, че винаги ще има Печалбари. Оставящи след себе си само Печал.
Слава Богу-ходих по тези места още 2000-та година, видях този рай. Сега гледам снимки и не мога да позная мястото.

Най-новото
Навигация
Facebook Like Box