Вие сте тук: Начало Форум Екипировка Отново за раници...

Отново за раници...

Линк към стария архивен форум можете да намерите тук.

от bordaf последна промяна 06 May 2009 01:44 PM

Отново за раници...

Здравейте! Решил съм да си купя раница. Стигнах до там, че не мога да реша каква да си купя. Дали скъпа и маркова или китайска от Илиянци? От модерните се спрях на пет модела и тук е момента да Ви помоля - който може , разбира се, да ми драсне по някое изречение, ако се е с сблъсквал с тези марки - коя каква е? Или в крайна сметка да си взема една от 25-30 лв., пък колкото искара? Моля, дайте съвет? Между тези се двоумя... http://www.eshop-gorgona.com/catalog/product_info.php?cPath=32_34_49&products_id=1735 http://www.eshop-gorgona.com/catalog/product_info.php?cPath=32_34_49&products_id=1910 http://artus-sport.com/artus-sport/en/backpacksa7ca.html?group=22&product=51 http://www.rocksport.eu/index.php?main_page=product_info&cPath=18_31&products_id=137 http://www.rocksport.eu/index.php?main_page=product_info&cPath=18_31&products_id=9

от bordaf последна промяна 19 Apr 2009 11:38 AM

1964

Христос Воскресе, туристи!
Май,май няма кой да ми откликне и даде съвет. Явно съм се заблуждавал,че тук някой ще помогне...

от Anonymous User последна промяна 19 Apr 2009 08:22 PM

1966

ВОИСТИНЕ ВОСКРЕСЕ!

Не се чуди много а вземи първата която си посочил. Не е хубаво да пестиш толкова че да купуваш евтини китаики за 30 лв-те на външен вид ловят око но като ги напълниш и поносиш по дълго време ще разбереш защо не са това което търсиш.Раницата е основен туристически аксесоар и заедно с обувките са нещата от които ти трябва най-доброто.Така че вземайДойтера от първия линк и няма да съжаля3ваш.Дано да съм помогнал ако се интересуваш още от нещо питай,не се стеснявай!

от Anonymous User последна промяна 19 Apr 2009 08:45 PM

1967

Аз имам това
http://www.tashev.bg/bul/contour_65.htm

много съм доволен а със същия обем като Дойтера който си посочил в първия линк е тази

http://www.tashev.bg/bul/sherpa_60+10.htm

това е шотладска фирма не много популярна у нас но в Англия ползвана от видни пътешественици покорители на върхове в Хималаите и Андите-можеш да ги купиш от този сайт(линковете)

от Anonymous User последна промяна 19 Apr 2009 09:46 PM

1968

Щом имаш възможност вземай Дойтера. Преди време и аз се чудех дали да дам повече пари и да взема по-хубава раница или да заложа на китайските евтинийки. Е, взех си Ташев и въобще не съжалявам. За сметка на това си взех пък китайска палатка /30-40 лв./, но скоро ще я сменям - просто не си струва, макар и да е евтинийка. Така че не се изкушавай от евтините китайски боклуци :wink: . Успех!

от Anonymous User последна промяна 20 Apr 2009 02:29 AM

1969

Благодаря Ви много, радвам се когато мога да разчитам на хора като вас. Моделите които ми допълвате са много добри и се замислям и за тях, но за сега се спирам на Дойтера. Ще изчакам още малко, защото още не съм планирал лятото та дано до тогава хвана ии някое и друго намаление.
Съгласен съм и с мнението, че обувките и раницата са от първостепенно значение, защото миналата година направих една глупост - за един ден взех разстояние , което ми беше малко в повече(Симитли-Банско-Бъндерица-Кончето-х.Яворов-Предела), но бях с почти нови и не до там добре разработени обувки(адидас)и малко ме убиваха. Последствията бяха страшни - плюкавците бяха по големи от монета от 1 лв.!Така че тази година обувки и раница - първо качество!!!
Надявам се да поддържаме връзка във форума , а и извън него.
Като си купя раница ще се похваля.
Надявам се скоро да си намеря и приятели, с които да обикаляме из България!

от bordaf последна промяна 06 May 2009 12:33 PM

2000

Най-накрая си я купих тъй желаната раница!
Благодаря на всички, които ми писаха и помогнаха. И да се похваля - купих си KARRIMOR(в един наръчник пише, че има репутацията на "вечна" раница) и тръпна в очакване кога ще я нарамя и пробвам. В интерес на истината - нещо се съмнявам в здравината на регулируемия гръб, но ще видим в движение....
Стаскайте палци да не ме разочарова!

от Anonymous User последна промяна 06 May 2009 01:05 PM

2001

Много успешен избор!
KARRIMOR имат репутацията на
"железни" раници-ще издържи даже и да я ползваш като шейна по снега!Сега разбираш колко е важно да се информираш за всичко за даден продукт-производители,качество ,параметри-независимо дали от нета ,книги или познати и приятели-в резултат на това си собственик на най-доброто!
прости ме за льбопитството но откъде я купи-май у нас не се внасят?
Решил ли си къде ще и направиш сефтето?
Пожелавам ти с радост да си я носиш и много приятни преживявания с нея по планините!

от bordaf последна промяна 06 May 2009 01:44 PM

2005

[hidden][b]Оригинално съобщение - [[i]06.05.2009 12:03[/i]][/b]
[blockquote][b]Оригинално съобщение - [[i]06.05.2009 12:02[/i]][/b]
За сефтето още не съм решил... Имам една идейка за тридневен преход(7-те рилски езера - Рилски манастир, през х.Иван Вазов), но още не съм избрал дати.
Иначе нямам основание да не кажа от къде съм я купил. Отидох до Дупница за да видя една Ташевка и Vango Sherpa(mnogo q bqh haresal), но случайно попаднах на спортен магазин (не знам дали е умесно да споменавам името му - ако искаш се свържи по скайпа - mariablagoeva1) и там имаше три модела - аз си купих 65 литровия. Имаше една 45 литра, но за третата нямам спомен(може и да не еимало трета - не съм много сигурен). [/blockquote]
За сефтето още не съм решил... Имам една идейка за тридневен преход(7-те рилски езера - Рилски манастир, през х.Иван Вазов), но още не съм избрал дати.
Иначе нямам основание да не кажа от къде съм я купил. Отидох до Дупница за да видя една Ташевка и Vango Sherpa(много я нях харесал), но случайно попаднах на спортен магазин (не знам дали е умесно да споменавам името му - ако искаш се свържи по скайпа - mariablagoeva1 или на teacherbod) и там имаше три модела - аз си купих 65 литровия. Имаше една 45 литра, но за третата нямам спомен(може и да не еимало трета - не съм много сигурен). [/hidden]
[hidden][b]Оригинално съобщение - [[i]06.05.2009 12:02[/i]][/b]
За сефтето още не съм решил... Имам една идейка за тридневен преход(7-те рилски езера - Рилски манастир, през х.Иван Вазов), но още не съм избрал дати.
Иначе нямам основание да не кажа от къде съм я купил. Отидох до Дупница за да видя една Ташевка и Vango Sherpa(mnogo q bqh haresal), но случайно попаднах на спортен магазин (не знам дали е умесно да споменавам името му - ако искаш се свържи по скайпа - mariablagoeva1) и там имаше три модела - аз си купих 65 литровия. Имаше една 45 литра, но за третата нямам спомен(може и да не еимало трета - не съм много сигурен). [/hidden]
За сефтето още не съм решил... Имам една идейка за тридневен преход(7-те рилски езера - Рилски манастир, през х.Иван Вазов), но още не съм избрал дати.
Иначе нямам основание да не кажа от къде съм я купил. Отидох до Дупница за да видя една Ташевка и Vango Sherpa(много я бях харесал), но случайно попаднах на спортен магазин (не знам дали е умесно да споменавам името му - ако искаш се свържи по скайпа - mariablagoeva1 или на teacherbod) и там имаше три модела - аз си купих 65 литровия. Имаше една 45 литра, но за третата нямам спомен(може и да не еимало трета - не съм много сигурен).

Най-новото
Навигация
Facebook Like Box