Вие сте тук: Начало Форум Екипировка малиовица-х.пионерска

малиовица-х.пионерска

Линк към стария архивен форум можете да намерите тук.

от Anonymous User последна промяна 04 Oct 2007 11:45 AM

малиовица-х.пионерска

Имам желание на 19-21.10.2007 да трагна по този маршрут.Интрересувам се дали има маркирана пътека от х.Малиовица до х.Иван Вазов.:huh:

от Иван Гърбев последна промяна 03 Oct 2007 09:09 AM

792

Има и не просто пътека, а както се шегуваха едни хора - магистрала. През по-голамата част от пътя зимната и лятната маркировка съвпадат и почти е невъзможно да сбъркаш.
Но аз бих те посъветвал ако смяташ сам да ходиш в непозната планина да се сдобиеш поне с карта. Там маркировките са отбелязани.
Успех!

[signature]
На върха на планината има толкова мъдрост, колкото сам си занесеш.
[/signature]

от Anonymous User последна промяна 03 Oct 2007 03:42 PM

793

Последно от Мальовица до къде искаш дастигнеш? До Пионерска (заглавието) или до Иван Вазов (съобщението)

от Anonymous User последна промяна 03 Oct 2007 04:19 PM

795

:angry: Много умен въпрос, няма що! И какво пречи човекът да иска стигне до Пионерска с преспиване на Вазов? Или ти може би искаш да предложиш друг маршрут?

от Anonymous User последна промяна 03 Oct 2007 06:13 PM

796

Искам да тръгна от х.Мальовица да преспя в х.Иван Вазов и след това към х.Пионерска.Благодаря за първия отговор

от Иван Гърбев последна промяна 03 Oct 2007 10:43 PM

797

И още нещо - ако не ти е вече известно. Не знам как да смяташ да стигнеш до х.Мальовица, но от Самоков има единствено две маршрутки за ЦПШ Мальовица едната е в 8.10ч. - като се засича с първия автобус от София, който тръгва в 7 от автогара Юг и другата е май в 16.15ч.(тука не съм 100%) През останалото време трянспорта стига само до Говедарци.
Колкото за маршрута - стига да случиш на време - никак няма да съжаляваш. Аз лично след езерата предпочитам да се спусна не към Пионерска, а отново към Вада, Говедарци и Самоков, от където транспорта за София (ако изобщо пътуваш от София) е по уреден.
Всъщност вариантите са различни. Всеки както сам реши.

[signature]
На върха на планината има толкова мъдрост, колкото сам си занесеш.
[/signature]

от Anonymous User последна промяна 04 Oct 2007 03:35 AM

801

Отново благодаря за изчерпателната информация.Имам само оште едно питане-за колко време се стига от х.Мальовица до х.Иван Вазов при нормален ход
:rolleyes:

от Иван Гърбев последна промяна 04 Oct 2007 10:21 AM

802

Това принципно е доста относителен въпрос :smiley:. Аз лично нямам навика да засичам.
Първо от хижата трябва да изкачиш Мальовица, което мисля, че го обявяваха като 3 часа. След това поемаш по билото, като има едно изискаващо по-големи усилия слизане и изкачване на Додов връх, след което следва продължително и полегато спускане чак до самата хижа Вазов (в случй, че преди Вазов връх (или Дамга) се отклониш по синята мардировка вдясно, която подсица върха). Предполагам втората част отнема още 2 часа. Но както казах - при хубаво време, горе няма и да се сетиш да си гледаш часовника. :smiley:

[signature]
На върха на планината има толкова мъдрост, колкото сам си занесеш.
[/signature]

от Иван Гърбев последна промяна 04 Oct 2007 11:45 AM

803

Опа-а! Другото дясно! Вазов връх се заобикаля отляво! :smiley:

[signature]
На върха на планината има толкова мъдрост, колкото сам си занесеш.
[/signature]

Най-новото
Навигация
Facebook Like Box