Вие сте тук: Начало Форум Екипировка Планинска застраховка

Планинска застраховка

Линк към стария архивен форум можете да намерите тук.

от Vargul последна промяна 19 Feb 2007 05:50 PM

Планинска застраховка

Здравейте , някой мойе ли по-побробно да ми обясни за Планиските застраховки . Къде се правят , горе-долу колко струват , а най-вече трябва ли да се правят винаги като се ходи на планина . Защото аз до сега не съм си правил а ми казаха че трябва . Предварително благодаря за отделеното внимание .

от Filip Filipov последна промяна 19 Feb 2007 05:50 PM

246

Най добре е да не ти се налага да използваш зстраховката. Но иначе ако случайно стане нещо ще е хубаво да имаш. Аз проверих в саита на ПСС и си направих застраховка за 1 Година само , че не си спомням точно в коя застрахователна агенция. Мисля, че е Витоша Ад, а пък и струва некви смешни пари няма смисал да не си направиш застраховка ако ходищ редовно над 2000м :). Не искам да те разочаровам, но един познат си скъса мускул на крака (ужасна история просто) докато беше в Рила и се наложи намесата на ПСС. Всичко мина ок и човека е жив и здрав, но се стигна до момента с плащането и както всички знаем ПСС услугите не са точно безплатни. Хубавото беше, че този моят въпросен познат имаше застраховка. Лошото, че застрахователните компании в България са като кокоше д**е. Трябва човек да умре сигурно, че да ти дадат нещо. След дълги разправий със застрахователната компания на моят познат му писна и се зае да събира пари за да плати на ПСС. ПОуката в тази история е, със или без застраховка си носи главата като се качваш по планините да не си ти следващият които да събира жълтите стотинки. :)

Най-новото
Навигация
Facebook Like Box