Вие сте тук: Начало Форум Търся спътници Спътници за преход Боровец-Мелник за юли!

Спътници за преход Боровец-Мелник за юли!

Линк към стария архивен форум можете да намерите тук.

от Anonymous User последна промяна 25 Aug 2008 11:58 AM

Спътници за преход Боровец-Мелник за юли!

Здравейте съмишленици, търся си другарчета/другарки за 7-8 дневен преход, планиран за месец юли (желателно в началото). Планът е Боровец-Мусала-Грънчар-Рибни езера-Македония-Яворов-Кончето-Вихрен-Тевно езеро-Пирин-Мелник. Спане по хижите. За връзка ползвай скайп: stani000

от Anonymous User последна промяна 15 Jun 2008 07:51 PM

1330

Айде по скайп....ще се видим там

от Anonymous User последна промяна 18 Jun 2008 11:22 AM

1337

Бива си го маршрута!Минавала съм го с моята дружина преди няколко години.Освен че е много красиво си е и много сериозно по отношение на преходите, така че не е за хора, които нямат добра подготовка, опит и силна воля.Дано времето да е с вас!

от Anonymous User последна промяна 18 Jun 2008 06:40 PM

1338

всичко ок, само не ми е много ясно от македония как се отива до яворов

от Anonymous User последна промяна 18 Jun 2008 06:59 PM

1339

вероятно с преспиване на х.предела, така може да стане

от Anonymous User последна промяна 19 Jun 2008 12:05 AM

1341

stani000: да, има преспиване в хижа предела. миналата година го минах сам, но от тевно слязох на х. безбог. вече има 2-ма съмишленици. сложили сме ориентировъчна дата 12 юли. максимум приемаме 5-6 човека, иначе ще стане тежко с твърде много хора. който иска може да се прибере от предела за софия и така да съкрати маршрута (или ако му е станало тежичко или пък няма толкова отпуска)

от Anonymous User последна промяна 20 Jun 2008 01:37 AM

1346

Включи се в скайп, за да се чуем.

от Anonymous User последна промяна 20 Jun 2008 11:59 PM

1347

[blockquote]From Anonymous User:
Включи се в скайп, за да се чуем.[/blockquote]
stani000: в понеделник. утре съм на хижа иван вазов в рила.

от Anonymous User последна промяна 03 Jul 2008 12:51 AM

1365

zdraveite,
ima li mqsto za o6te edin pyte6estvenik za Borovec?

stani, vlez v skype, pls.


kalin

от Anonymous User последна промяна 03 Jul 2008 01:47 PM

1366

Wow, Много як (във всички отношения) маршрут :smiley: От Вихрен може да се мине през Синаница и тогава на Тевно езеро; не знам дали сте го обмисляли. За мен Синаница е едно от най-хубавите места в Пирин.
Хубаво време ви пожелавам най-вече по пътя Рибни езера - Македония. Има страхотна, невероятна гледка към Пирин, когато стигнете до най-високата точка от маршрута. Някой, ако е ходил там преди, сигурно знае.:smiley: Е, :rolleyes: ще се катерите малко по едни скали, обезопасени със стоманено въже, но си заслужава :smiley:
Поздрави и късмет,
Дани :smiley:

от Anonymous User последна промяна 03 Jul 2008 09:31 PM

1367

stani000: Групата вече се оформя. Сега сме 4-ма. Твърда дата за тръгване е 12 юли. ще се събираме на автогарата на бусовете за Самоков (под моста на ул. Драган Цанков). ще проверя в колко часа има автобуси на 12 юли, събота, и ще ви информирам. Първо спане на х. Грънчар. Рила е ясно, в Пирин ще обмислим различните варианти.:wink:

[signature]

[/signature]

от Anonymous User последна промяна 08 Jul 2008 02:28 PM

1378

Stani000: Сборен пункт за тръгване 12 юли, събота, в 7:45 от автогарата за Самоков/Боровец (под моста на Драган Цанков). Има автобуси на всеки половин час. Ще хванем този от 8:00 часа. Цена до Боровец 6 лв., до Самоков 2 лв. От там взимаме лифта до Ястребец и тръгваме към х. Мусала. На хижата хапваме супичка, качваме връх Мусала и се отправяме към х. Грънчар. Целта е към 18-19 часа да стигнем в х. Грънчар. Това е пурвият ден. Моля за потвърждения от страна на спътниците (досега 4-ма)! Необходимо е всеки да си осигури обеди (консерви, 7-8 броя) за 6-7 дена (по хижите обикновенно има храна), поради жегите поне 1.5 литра вода, топли дрехи, евентуално спален чувал, спрейове срещу слънце и комари, проходени туристически обувки, дъждобран, лепенки за пришки/мазоли, шапки, аспирин, бански, дрехи с дълги крачоли (срещу клековете, жапанки, кърпа, зъбна паста с четка, слънчеви очила, нож, вилица, и добро настроение...!:cool:

от Anonymous User последна промяна 09 Jul 2008 11:18 AM

1380

Калин: Стани, освен че потвърждавам, даже намерих още един съмишленик!
Малко почнах да се притеснявам от гледна точка на храната, че доколкото си спомням от последния път, когато бях на планина - такъв апетит ми се отвори, че не е истина...
Мисля вместо спалния чувал да взема едно няколко месечно прасенце, до 15 кг! :)

от Anonymous User последна промяна 11 Jul 2008 01:55 PM

1388

Stani000: Всичко е по план. Тръгваме утре.:smiley:

от Емил Енчев последна промяна 24 Aug 2008 11:33 PM

1521

Здравейте, Може ли да дадете малко повече подробности относно маршрута тъй като смятам да направим нещо подобно с моята компания. Какво е състоянието на маркировката, в кои от посочените хижи предлагат храна, къде може да се спи на палатки.....и т.н Предварително благодаря !

[signature]

[/signature]

от stani000 последна промяна 25 Aug 2008 11:58 AM

1522

[blockquote]From killborn:
Здравейте, Може ли да дадете малко повече подробности относно маршрута тъй като смятам да направим нещо подобно с моята компания. Какво е състоянието на маркировката, в кои от посочените хижи предлагат храна, къде може да се спи на палатки.....и т.н Предварително благодаря !

[/blockquote]
Тъй като има хижи сравнително начесто, можете да посъкращавате дневните преходи. Нашите бяха по 11-13 часа (с почивките). Внимавайте при спускането преди Предела. Маркировката се губи и и има много черни пътища. Може да ви отнеме повече време лутането. Не се отчайвайте, а избирайте пътеките, които слизат надолу. Да не забравите лепенките за мазоли! Всички хижи предлагаха храна с изключение на Македония, където имаше ремонт и хижарите ги нямаше (когато ние минавахме). Но иначе и там би трябвало да има храна, защото миналата година имаше. Кога тръгвате и колко сте?

[signature]

[/signature]

Най-новото
xижа Момина поляна
Навигация
Facebook Like Box