Вие сте тук: Начало Форум Говорилня хижа Чеира

хижа Чеира

Линк към стария архивен форум можете да намерите тук.

от Anonymous User последна промяна 14 Aug 2011 05:37 PM

хижа Чеира

Здравейте! Четох наскоро, че към Чеирските езера над Триград имало и хижа, било много хубаво. Знае ли някой дали наистина е хижа с народни цени или е хотел. Ако имате някаква информация, моля пишете ми, както и някакъв телефон.Предварително благодаря

от Anonymous User последна промяна 19 May 2008 07:10 PM

1285

http://rodopi.atspace.com/rodopi_files/DEV_DEV_2.HTM
страхотно място. ходил съм през 2004.има спалня. тогава се стопанисваше от сектата адвентисти от седмия ден. странни хора, но при всички случаи дружелюбни. можеше да се нощува. ток и храна няма, но е много чисто. човека се казваше росен, имаше и гсм, но някъде съм го запилял, пък и едва ли е същия сега. малко по нагоре, по пътеката за мугла, имаше и вила, но за нея незнам нищо. успех. митака

от Anonymous User последна промяна 19 May 2008 07:13 PM

1286

Росен Георгиев е 0899 193 948

от Anonymous User последна промяна 20 May 2008 04:59 PM

1289

Благодаря за информацията, дано да работи, да не е вече превърната във "високопланински хотел" с "високопланински" цени

от Anonymous User последна промяна 14 Aug 2011 05:37 PM

3261

На 12.08.2011 г. направих излет от с. Триград до местността Чеирски езера.
Маршрута е добре маркиран, но трябва да се внимава на 2-3 места има дублиране на знаците, в следствие на което на няколко пъти се връщахме. Освен това трябва преди да тръгнете да поговорите с местен, но надежден (имам предвид не старец, че понятията им са малко объркани) за особености, например след излизане на пътя може да се мине и в двете посоки, но единия път (нагоре) е за високо проходими автомобили и е по-дълъг с около 4 км, а при другия (на долу) трябва да се внимава да не се пропусне пътеката веднага след моста.
Тъй като отивахме за първи път, допуснахме грешка и обиколихме от горе, но на връщане се коригирахме.
Мястото е приказно, не правя опит да го описвам - няма да ми стигнат възможностите. Просто отделете 1 или 2 дни и идете го вижте.
Вярно е, че хижата е на адвентистите, но се оказаха много добри домакини. Хапнахме овче кисело мляко и когато жената видя, че не сме си изяли 2 филийки ги прибра и ни върна 20 ст. Това не мога да си го представя, че ще се случи където и да е другаде.
Друго, което до момента не съм виждал никъде са плаващите торфени острови.
Горещо препоръчвам на всички да си доставят това удоволствие и да посетят дори и без престой месността.

[signature]

[/signature]

Най-новото
Навигация
Facebook Like Box