Вие сте тук: Начало Форум Говорилня Поведението на дивите животни.

Поведението на дивите животни.

Линк към стария архивен форум можете да намерите тук.

от GIliev последна промяна 28 Mar 2010 09:11 PM

Поведението на дивите животни.

[hidden][b]Оригинално съобщение - [[i]24.01.2010 03:43[/i]][/b] Здравейте, тук съм за да попитам дали някой може да ми помогне със информация, сайт или статия за това, какво е поведението на Българските диви животни (диви прасета, мечки и вълци).Благодаря предварително за всякакъв вид информация или сайт отностно тази тема.[/hidden] Здравейте, тук съм за да попитам дали някой може да ми помогне със информация, сайт или статия за това, какво е поведението на Българските диви животни (диви прасета, мечки и вълци).Как се държат при приближаването на хората, как можем да ги избеднем и не дай се Боже ако се наложи да се спасяваме по един или по друг начин какъв/ви са той/те. Благодаря предварително за всякакъв вид информация или сайт отностно тази тема.

от Sigmarilion последна промяна 24 Jan 2010 08:50 PM

2540

Търсих някакви статии по твоя въпрос но не намерих нищо конкретно, евентуално трябва да гледаш регионалните страници в интернет( ако си решил да ходиш в средната част на Стара Планина гледаш сайта на централни балкани и така:) там са описани видовете който се срещат и местата където се срещат най-често

[signature]

[/signature]

от Anonymous User последна промяна 09 Mar 2010 01:03 PM

2615

За всеки случай имай един [url=http://www.pushka.eu/product_info.htm?idarticles=1546 urltitle=Газов пистолет газов автомат Екол АСИ][/url]

от Anonymous User последна промяна 17 Mar 2010 08:54 AM

2624

Ако срешнеш мечка с малко(или малки) газовия само ще влоши нещата. Наскоро зададох въпрос на човек от НП, дали има случаи на атака от мечки - отговорът беше, че не е имало (поне в Пирин) от много години насам. А иначе най-големия хищник е човекът, така че всички други животни гледат да го избягват, освен в случаите, когато "няма накъде"(изненада). Но и тогава го правят в защита , а не в нападение. Все пак винаги си имай едно на ум.

от Anonymous User последна промяна 17 Mar 2010 08:56 AM

2625

Ловджии са ми разправали(ловджии - ха-ха), че мечката не обича мръсното. Така че, като видиш мечка - смело акай в гащите! :laugh::laugh::laugh:

от Anonymous User последна промяна 17 Mar 2010 07:34 PM

2627

[blockquote]From Anonymous User:
За всеки случай имай един [url=http://www.pushka.eu/product_info.htm?idarticles=1546 urltitle=Газов пистолет газов автомат Екол АСИ][/url][/blockquote]

Аз за всеки случай се качвам с танк нагоре,като ходя.Мамка му и мечка!

от Iglika последна промяна 24 Mar 2010 02:21 AM

2634

Хахаха ... спомням си при една разходка с един ловджия, се натъкнахме на глиган (стабилен нерез)и никога няма да забравя гледката: нашият ловджия реве срещу глигана, а горкото животно тъкмо се беше засилило да го погне, ама се уплаши от виковете на цялата ентусиазирана група, обърна гърба и избяга; обясниха ми, че се страхуват от силни шумове, а и наистина човекът е най-страшното животно;
Както и да е... Това, което направи нашето момче е признак на безрасъдна смелост и срещу мечка не се прави, 'щото тя не бяга, а отвръща ...

[signature]

[/signature]

от Anonymous User последна промяна 28 Mar 2010 06:21 PM

2638

мечки има и то доста около хижа Дерменка

от Anonymous User последна промяна 28 Mar 2010 09:11 PM

2639

[blockquote]From Anonymous User:
мечки има и то доста около хижа Дерменка[/blockquote]
особено на два крака...

Най-новото
Навигация
Facebook Like Box