Вие сте тук: Начало Форум Говорилня Изключителни села с изключителни хора...

Изключителни села с изключителни хора...

Линк към стария архивен форум можете да намерите тук.

от Anonymous User последна промяна 01 Feb 2010 01:29 PM

Изключителни села с изключителни хора...

Студент съм по документално кино и се интересувам от забравени, девствени селца с изключителни хора и истории. Не трябва да е нещо сензационо, а по-скоро нещо човешко, което ви е развалнувало или направило впечетление. Много бих благодарен и за най-спонтани коментари. Поздрави, Илиян

от Иван Тягов последна промяна 05 Apr 2007 04:50 PM

301

Над Пловдив, село Яврово (родното място на Н. Хайтов).
Стари къщи, хубави хора ...

[signature]
"Не е важна целта, а пътя до нея ..."
[/signature]

от Anonymous User последна промяна 04 May 2007 05:33 PM

342

Мугла, Смолянско
Водни пад, над Триград
Буйново, над Ягодина
Зорница, до Чепеларе
Осиково, над Михалково
Лилково, над Пловдив
Всичкото туй е в Родопите:rolleyes:

от Anonymous User последна промяна 15 Sep 2007 04:07 AM

739

Мугла;
Рожен - макар, че напоследък има доста наплив, за мен минаването оттам винаги е изключително изживяване - особено разговорът с бабата, седнала на площада да продава билки и сладка!;
изоставеното с. Дядовци след с. Правдолюб по пътя от Ардино до Дяволския мост - докато все още не е коренно променено от италианците, които го купуват;
с. Гела - по-скоро махалите, обединявани в Гела, напр. мах. Заевите - просто много интересно място; през него минава маркираната пътека от Широка лъка преди мястото, където се прави гайдарското надсвирване
И малко комерсиал: Да не позволяваме да се развие проектът "Перелик", който иска да раздере с писти Карлъка (Орфей; Широколъшки снежник) и да превърне чудното място Гела в поредното Банско!!! :angry:

от Anonymous User последна промяна 15 Sep 2007 02:01 PM

740

с.Палат,Сандански-стара църква,чукари,изоставена мина,но дали има още хора...

от Пепа Ташева последна промяна 16 Sep 2007 11:02 AM

743

Да не пропуснем и с.Кестен/над Триград / -не е съвсем безлюдно,но е чаровно.
Ако тръгнеш по пътя от Кърджали към Ардино,ще видиш много запустяли селца и махали/в Родопите има много забравени села/.Минавала съм през почти всички ,изброени по-горе села ,най ме е очаровало с.Дядовци до Даволския мост ,има нещо вълшебно там , а и не само там:rolleyes:

[signature]

[/signature]

от Anonymous User последна промяна 23 Sep 2007 11:59 PM

761

Голешово в Славянка

от Anonymous User последна промяна 25 Sep 2007 02:24 PM

768

ходихме скоро в селата около разбоишкия манастир: разбоище, туден, каленовци, летница, прекръсте... една различна българия, има и какво да се чуе от местните хора, много са колоритни, стига да ги срещнеш, че вече са на изчезване. мисля, че ще намериш много за снимане - там всичко е както преди 100 години.

виж и на един сайт, който скоро открих и съм дълбоко впечатлен: www.gogov.net

от Anonymous User последна промяна 26 Sep 2007 12:40 PM

772

село Бадевци, община Елена, Великотърновско
5-6 души останали в селото, в което спира пътя.

от Anonymous User последна промяна 09 Oct 2007 01:20 PM

823

И аз съм за Голешово. Изключително гостроприемни и приветливи хора, с история.

от Anonymous User последна промяна 10 Oct 2007 06:53 PM

831

Преди 7 години в Родопите имаше младежи-доброволци от цял свят на летен лагер, бях с екип, който снимаше филм за тях. Отидохме на посещение в Жребово, което е под Триград на юг. В една къща ни черпиха с родопски манджи и домакинята, като се разприказа, заяви, че тя в град не може да живее. Опитали с нейното семейство да се преместят в град, но не им харесало. Аз си представих, докато я слушах, че това е бил поне Пловдив... Но не, оказа се, че в града Девин не са могли да понесат градския живот. (само да напомня, че тогава още нямаше спа и други луксозни бетони там)

И това място също е България!...

от Anonymous User последна промяна 14 Oct 2007 05:44 PM

841

Аз също съм за родопските села...Широка лъка,Стойките...прекрасни места!Няма съмнение,че там има магия,толкова е красиво,величествено спокойно!:) Също Забърдо,Момчиловци,Гела разбира се..Яврово и Лилково макар и доста по-близо до Пловдив,са също невероятни кътчета,времето е спряло или поне забавено..:smiley: Хората са чисти и сърдечни ,удоволствие да се общува с тях,макар и на съвсем простички теми:)

[signature]

[/signature]

от Anonymous User последна промяна 15 Oct 2007 03:44 PM

846

Нищо не може да се сравни с Голешово!

от Anonymous User последна промяна 18 Oct 2007 01:59 PM

850

Разбира се че мястото което търсиш е Голешово! www.goleshevo.dir.bg :grin: :wink:

[signature]

[/signature]

от Anonymous User последна промяна 27 Jan 2008 11:39 AM

1140

с.Козичино, Източна Ст.планина - сравнително малко, но строго индивидуално.

от Anonymous User последна промяна 20 Oct 2008 02:43 PM

1674

Гледки от село Бадевци - община Елена!
Дано са ти полезни!
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=298852&pid=8426121&comments=1

от bordaf последна промяна 21 Apr 2009 09:23 PM

1973

село Сушица(Кадийца) общ. Симитли, обл. Благоевград - има стара черква от т.нар. Брестовски манастир(ХІІвек) и природната забележителност Куматински скали(може да са и Коматински - незюнам как е по-правилно). Няма да съжаляваш!

от Denis последна промяна 23 Apr 2009 06:07 PM

1975

С приятели ходихмне преди 2-3 години в едно село в родопите...няма го на нито една карта...близо е до родопския Ком.
Гудевица се казва, докато ние зазимявахме сградата на едно старо училище,там прозорци врати и прочие покрив ала бала, за 2-3 дни станахме много близни с цялото село от 10-15 човека...носеха ни ябълки , орехи, боб и постоянно ни канеха да им гостуваме ....а гостоприемството и беше уникално...единия мъж от селот който се грижи да не падне училището /което не работи де, но е като символ за тех/ с малко лук , орехи, компот от боровинки и мед....се едно бяхме в наи якия ресторант , на едно магнет4е се фващаха само гръдски радия но в 12 часа намерихме химна и се просалзихе всички.

И ако още не съм те убедил че това е мястото ще ти кажа че преди да ходя там бях краен шувинист и расист...много ми се промени мението за българите изповядващи други религии...именно заради отношениета ни там....ако се спреш на моито предложение, с удоволствие ще ти бъда гид
skyp- denislav.petrov

от Anonymous User последна промяна 24 Apr 2009 05:06 PM

1979

Село Войници, общ. Трявна. селото официално живеят само дама души, но има доста изоставени къщи, повечето от които са строени поне преди да века. Вода има на една чешма на около 10-15 мин от селото... прелестно девствено кътче от предбалкана.

от Anonymous User последна промяна 29 Jan 2010 06:48 PM

2552

Здрасти :) ето и моето предложение, а то е с.Дядовци. Намира се в близост да град Ардино. Бях там през май 2009г.
http://www.bg-history.info/1134/Bozhestveniiat-%E2%80%9Cdiavolski%E2%80%9D-most-krai-s-Diadovci.html
Поздрави!


[signature]

[/signature]

от Пепа Ташева последна промяна 29 Jan 2010 10:16 PM

2555

Очарователното село Дядовци до Ардино,това село е изоставено по време на възродителния процес около 1988г.Хората са се изселили набързо и са взели със себеси много молко от своите вещи .Преди няколко години когато бях там къщите все още бяха обзаведени отворени и пусти тъжна гледка.А къщите -невероятни-големи, каменни, внушителни и самотни а в градините около тях все още цъфтят цветенца .В това село има накаква странна магия .Ако отивате към Дяолския мост,отбийте се и разгледайте село Дядовци.След това споделете вашите впечатления.:kiss:

от freefolky последна промяна 01 Feb 2010 01:29 PM

2558

Село Безводно се намира в община Черноочене, област Кърджали. Най-достъпно е от село Комунига, което се намира на пътя Асеновград - Кърджали; пътят се спуска до долината на река Боровица. От там пътят минава по стената на едноименния язовир.



[signature]

[/signature]

Най-новото
Навигация
Facebook Like Box